Ordinační hodiny

Po 7.00 – 12.30 | 13.00 – 15.00
Út 7.00 – 11.30
St 7.00 – 12.30
Čt 7.00 – 12.30 | 13.00 – 15.00
7.00 – 12.00

Telefon

417 536 598

E-mail

info@estetika-derma.cz

Web

www.estetika-derma.cz

Elektrokauter

Více informací


Elektrokauter je operační přístroj umožňující destrukci tkáně teplem vznikajícím působením vysokofrekvenčního proudu. Přístroj lze využít k odstraňování nežádoucích výrůstků na kůži (drobné fibromky, veruky), cévních anomálií (hemangiomy, pavoučkové névy, ektazie). Elektrokauter slouží ke stavění krvácení nebo nahradí skalpel.


Kožní epikutánní testy

Více informací


Epikutánní test je neinvazivní vyšetření a jde o expozici malého okrsku kůže (nejčastěji zad) kontaktu s podezřívaným alergenem a jeho ponechání na kůži po dobu nejčastěji dvou dnů. Následuje odečtení kožním lékařem po 48, 72 a někdy i 96 hodinách. Toto vyšetření je cenným pomocníkem při diagnostice zejména kontaktní dermatitidy. Na základě odečtu lze prokázat konkrétní alergen a zvolit pro pacienta vhodnou terapii. Vyšetření je kompletně hrazeno ze zdravotního pojištění.


Aplikace botulotoxinu

Více informací


Botulotoxin je látka, která se v estetické dermatologii používá k vyhlazování mimických vrásek. Aplikuje se pomocí jemných jehliček přímo do mimických svalů v obličeji. Tím dojde k jejich dočasnému znehybnění a vyhlazení vrásek vznikajících v důsledku svalové mimiky. Účinek této metody nastupuje v průběhu dvou dnů po ošetření a přetrvává přibližně 3 – 6 měsíců (dáno počtem ošetření, ošetřovanou lokalitou a individuální regenerací nervů).

Po tuto dobu je schopnost kontrakce ošetřených svalů znemožněna jejich dočasným „ochrnutím“ a pleť je nad těmito svaly krásně vyhlazená. Z dlouhodobého hlediska je velmi vhodné začít s vyhlazováním už u mělkých vrásek, a tím předcházet vzniku vrásek hlubokých.

Efekt tohoto ošetření je velice výrazný, přestože zákrok samotný je velmi šetrný a nezanechá na pleti žádné nápadné stopy. Tím však terapeutická indikace botulotoxinu nekončí, v běžné praxi se s úspěchem používá také k léčbě nadměrného pocení, zejména podpaží, dlaní a chodidel.


Chemický peeling

Více informací


Chemický peeling je neinvazivní metoda, která slouží k projasnění a omlazení stárnoucí pleti, vyhlazení jemných vrásek, zjemnění jizev po akné a rozšířených pórů a odstranění pigmentových skvrn.

Co je to chemický peeling ?

Chemický peeling je rychlý a účinný postup používaný k omlazení a regeneraci pokožky obličeje, krku a dekoltu, ale také na hřbetu rukou a zad chemickou cestou. Trvá několik minut a používá se při něm peelingová směs různých látek, nejčastěji hydroxy-kyselin. Při ošetření chemickým peelingem lékař nanese směs pomocí štetečku na obličej – samotná regenerace pleti je pozorovatelná bezprostředně po zákroku.

Jak dlouho trvá efekt?

Chemickým peelingem dosáhneme mladistvějšího a svěžejšího vzhledu, pleť zregenerujeme, ale nezabráníme jejímu stárnutí, působení gravitace a další tvorbě mimických vrásek. Proto je vhodné chemický peeling podstoupit opakovaně


Mezoterapie

Více informací


Princip mezoterapie je v dnešní době čím dál tím více používaný postup, kterým lze dosáhnout omlazení pokožky na obličeji, krku, dekoltu a také třeba na hřbetech rukou. Díky mezoterapii se zvyšuje cirkulace krve a lymfy a tím se výrazně podporuje schopnost pokožky regenerovat. Princip mezoterapie spočívá v podnětu tvorby kolagenu a nových buněk, které vypnou kůži a vyrovnávají středně hluboké vrásky. Mezoterapie je invazivní postup, při kterém se mikroinjekcemi do střední vrstvy kůže (do hloubky cca 4 mm) aplikují speciální léčivé roztoky Tyto léčivé roztoky mají vysoký obsah vitamínů, aminokyselin a koenzymů, což jsou látky mající zásadní význam pro regeneraci.


Vyšetření pigmentových lézí dermatoskopem

Více informací


Dermatoskop je optický přístroj („světelná lupa“), který umožňuje podrobnější prohlídku kožních lézí a na základě dermatoskopických kritérií přesnější určení původu jednotlivých kožních afekcí.

Využití má hlavně v prevenci kožních tumorů, především pak nejagresivnějšího kožního nádoru- maligního melanomu. Vyšetření je součástí dermatologické prohlídky v rámci komplexního dermatologického vyšetření hrazeného zdravotní pojišťovnou.


Mezonitě

Více informací


Intenzivní vypnutí a omlazení kůže za pomoci mezonití patří k miniinvazivnímu liftingu. Mezonitě lze použít všude tam, kde je potřeba redukovat hlubší i drobné vrásky, zlepšit tonus pleti, obnovit kontury obličeje a nastartovat novotvorbu kolagenu. Mezonitě se používají v dermatologii především na oblast obličeje, krku a dekoltu. Jsou vhodné u pacientů, kteří nereagují na aplikaci botulotoxinu.

Jedná se o metodu, které se říká také lifting o polední pauze, nebo V-lifting, magický lifting, bionitě, nebo nitkování. Název „lifting o polední pauze“ tuto metodu výborně vystihuje, protože po tomto zákroku je klient schopen téměř okamžitě se zařadit do běžného životního a pracovního procesu.


Aplikace výplňových materiálů

Více informací


Jedná se o injekce kyselinou hyaluronovou, které mají výrazný efekt u středně hlubokých statických vrásek, jako jsou například kolmé vrásky nad kořenem nosu, vrásky mezi nosem a ústními koutky, kolem úst, na bradě apod. Mimické svalstvo zůstává normálně funkční, gelová hmota pak vyplní rýhu a následně vypne kůži v ní. Mimika člověka a jeho výraz zůstává zachován. Aplikace kyseliny hyaluronové je technika invazivní, ale vzhledem k použití velmi tenké jehličky, která pronikne pouze do vnější vrstvy pokožky, se není třeba obávat větší bolesti. Před injekcí lze nanesením analgetického krému minimalizovat bolest při aplikaci.


Plazmaterapie

Více informací


Plazmaterapie je minimálně invazivní metoda k omlazení pokožky, která zárověň zpomaluje proces stárnutí. Aplikací vlastní obohacené plazmy lze dosáhnout nejen omlazení obličeje, ale také krku, dekoltu nebo hřbetů rukou. Pomocí růstových faktorů obsažených v plazmě se stimuluje regenerace pokožky, vytváří se nová kolagenní vlákna a v mezibuněčné hmotě také kyselina hyaluronová. Plazmaterapie vyhlazuje jemné vrásky a zmírňuje vrásky hlubší, zlepšuje texturu a tonus pleti a zlepšuje trofiku vlasového folikulu. Používá se i k urychlení hojení ran a zlepšení výsledného stavu jizev. V neposlední řadě i k podpoře růstu vlasů.

Injekční lipolýza

Více informací


Injekční lipolýza je šetrná metoda, díky které lze tělo zbavit menšího množství tuku. Metoda je založena na rozpuštění tukové tkáně a jejím vyplavení z těla přirozenou cestou. Jedná se o metodu tvarování postavy a modelace kontur těla. Je určena těm, kteří mají lokální tukové uloženiny menšího rozsahu, kterých se nelze zbavit dietou ani zvýšeným pohybem anebo kde není vhodná liposukce. Není v žádném případě řešením nadváhy, nedochází ke všeobecné redukci hmotnosti.

Často se používá k redukci podbradku, odstranění tuku na břiše či vnitřních stehnech, na zadní straně paží nebo ke zlepšení celulitidy. Metoda je vhodná buď pro malé oblasti nebo pro oblasti, které nejsou vhodné k liposukci.

Na rozdíl od liposukce, což je operační metoda, při které se odstraňuje větší množství tuku, lze injekční lipolýzu provádět ambulantně, bez anestezie, po zákroku není nutné nosit kompresní elastické prádlo a lze se ihned vrátit do běžného pracovního procesu. Je do jisté míry alternativou liposukce, častěji jejím doplňkem, kdy lze touto metodou dotvarovat postavu.

Výhody odstranění tuku injekční lipolýzou:

  • šetrná, neinvazivní metoda
  • tuk je odstraněn naprosto rovnoměrně
  • napomáhá zvýšení pevnosti a elasticity kůže
  • ambulantní ošetření trvá v průměru jen několik minut
  • trvalý výsledek